Kim jesteśmy

Jesteśmy ludźmi z krwi i kości tak jak TY…tyle, że pewnego dnia zrozumieliśmy, że umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest tak ważna jak uśmiech do najbliższej Ci osoby.

Co Ci po uśmiechu jeśli nie będziesz potrafił pomóc w sytuacji kiedy jest zagrożone życie, kiedy najbliższa osoba potrzebuje fachowej pomocy, a Ty miotasz się z telefonem w reku nie wiedząc co zrobić!

My poszliśmy dalej. Zajęliśmy się także szkoleniem Instruktorów Pierwszej Pomocy po to aby świadomość rosła.

Na rynku jest mnóstwo szkoleń z zakresu pierwszej pomocy… większość to pogadanki dwu-trzy godzinne… czasami, o zgrozo, nawet bez manekina na szkoleniu.

My nie jesteśmy pobłażliwi, każdy z naszych uczestników wychodzi z realnymi umiejętnościami, a na dodatek pisze egzamin na końcu.

Rudi Stankiewicz

Trener Instruktorów Pierwszej Pomocy Przedmedycznej EFR nr 610805.

Moje wieloletnie doświadczenie jako instruktor pierwszej pomocy, a od 9 lat jako już trener instruktorów sprawiło, iż wiem na co zwrócić uwagę przy każdym szkoleniu. Zarówno tym podstawowym jak i dla przyszłych profesjonalistów czyli instruktorów. Bardzo łatwo bowiem zanudzić kursanta niepotrzebnymi informacjami, a utrzymać uwagę na całym kilku, a czasem kilkunastu godzinnym szkoleniu to wielka sztuka. Zapraszam pod swoje skrzydła. Nauczę Cię jak zrobić to pro.

Kamil Wąsowicz

Sporo się dzieje dookoła nas. Podróżujemy, pracujemy, spędzamy czas wolny z rodziną i znajomymi. Lubimy gadżety, zbieramy je, kolekcjonujemy - często są tylko zabawkami bez większego zastosowania ... A przecież takim drobiazgiem jak nóż ratowniczy przypięty do kluczy, czy breloczek z maseczką i rękawiczkami, albo paskiem spodni możemy znacząco zwiększyć czyjeś szanse na przeżycie. O dobrze wyposażonej apteczce która potrafimy wykorzystać to już każdy przecież wie ... Jeśli jeszcze nie wiesz tego - to spotkajmy się i poukładamy w głowach myśli nieuczesane.

Agnieszka „Milo” Stachurska

Instruktorka Pierwszej Pomocy EFR Zdecydowana większość wypadków w których udzielamy pomocy przytrafia się naszym najbliższym. Zakrwawiona ręka dziecka po wywrotce na rowerze, zawał serca u kuzyna na imieninach czy złamana noga u koleżanki po niefortunnym upadku na nartach to tylko kilka przykładów. W takich sytuacjach to my jako pierwsi musimy zapanować nad sytuacją, nad własnym stresem i zorganizować pierwszą pomoc. Dlatego tak ważne jest aby wiedzieć co możemy zrobić i jak prawidłowo pomagać oraz uświadomić sobie samemu, że udzielanie pomocy nie jest trudne. Od wielu lat zawodowo zajmowałam się bezpieczeństwem w pracy, niejednokrotnie wzywano mnie do różnych wypadków wymagających bezpośredniej pomocy a następnie opracowania dokumentacji powypadkowej. Analiza ich dała mi wiedzę jak wielu zdarzeniom można było zapobiec i jak ważna jest umiejętność prawidłowego udzielenia pomocy poszkodowanemu. Na kursach EFR każdy nauczy się jak udzielać tej pomocy.